Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska

Kraj Název školy Adresa školy Kontaktní osoba Nabídka pomoci ( ubytování, edukační činnost, propůjčení školních prostor atd. - mimo sbírky finanční a hmotné) Další možnosti pomoci
Jihočeský kraj Základní umělecká škola Allegro Na Hliněnce 457, Nová Včelnice 378 42 Eliška Palcová.dipl.um   Můžeme nabídnout dětem z Ukrajiny edukační činnost .
Jihočeský kraj Vyšší odborná škola a Střední škola, s. r. o. Emy Destinové 395, 370 05 České Budějovice Ing. Zdeňka Dočekalová Edukační činnost - kapacita školy je ale omezena na 140 žáků a aktuálně jsme naplněni na 100 %. V budově školy jsme v nájmu a jsme vázáni nájemní smlouvou, která omezuje využití prostor - i kdybychom chtěli, ubytovat ani propůjčovat prostory dále nesmíme.  
Jihočeský kraj Česko-anglické gymnázium s.r.o. Třebízského 1010/9, 370 06 České Budějovice 5 zatím Mgr. Eliška Čihovská mimo sbírky chystáme doučování např. ČJ a patronaci studentů nad dětmi ubytovanými na Jihočeské univerzitě  
Kraj Vysočina Soukromá střední škola zemědělská s.r.o. Pozďatín 2 Jarmila Kučerová edukační činnost  
Kraj Vysočina MŠ a ZŠ Slunečnice 58231 Okrouhlice 113 Hana Belingerová edukační činnost Někteří zaměstnanci (podle svých možností) možnost dočasného ubytování u sebe doma.
Kraj Vysočina Akademie práva, pedagogiky a podnikání, s.r.o. Střední škola Třebíč Třebíč, Znojemská 1027 Ing. Renata Hrušková edukační, činnost, sbírky spíše hmotné, propůjčení prostor jazykové kurzy
Kraj Vysočina FARMEKO-VOŠ zdravotnická a SOŠ Znojemská 76b, Jihlava Ing. Klofáčová Dagmar edukační činnost pro starší děti 15-19 - můžeme se podílet na finanční pomoci; pokud se jako soukr. školy dohodneme, můžeme poslat společný finanční příspěvek některé z humanitárních organizací; (pokud by nebyla "hromadná" domluva, i tak jsme připraveni finanční dar do 20 tisíc poslat)
Kraj Vysočina Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou, s.r.o. Komenského 10, 591 01 Žďár nad Sázavou 3 Ing. Radka Hronková, 739 457 231 Ubytování a celodenní stravování pro 8 osob na domově mládeže, tlumočení do českého jazyka a doučování. Zajištění volnočasových aktivit pro děti a mládež, nabídka kadeřnických a masérský služeb v předem domluveném rozsahu, který jsme schopni organizačně zajistit.
Královéhradecký kraj ACADEMIA MERCURII soukromá střední škola, s.r.o. Smiřických 740, 54701 Náchod Dana Jarolímová v případě zájmu, může několik ukrajinských žáků zdarma studovat v naší škole, za žáky můžeme platit obědy 1) současná + budoucí spolupráce s ukrajinskou školou: např. možnost online hodin cizích jazyků - AJ, NJ, FJ, ŠJ - nebo dle domluvy2) možnost poskytnutí ubytování v soukromém bytu např. učitelce SŠ s vlastními dětmi (byt je pro 3 osoby)
Královéhradecký kraj Základní škola speciální Neratov Bartošovice v Orlických horách 119, 517 61 Bronislava Havlíková 4 pokoje o 4 lůžkách vzdělávání pro děti s postižením, 30 m mateřská škola, 2 km základní škola
Královéhradecký kraj Střední škola - Podorlické vzdělávací centrum, Dobruška Pulická 695, 518 01 Dobruška Vladimír Voborník Vzdělávání v učňovských i studijních technických oborech. Výuka ČJ, AJ.
Královéhradecký kraj Hořické gymnázium Blahoslavova 2105 Šárka Šandová Edukační činnost, hlídání dětí studenty, prostor pro sbírku  
Královéhradecký kraj Základní škola Bodláka a Pampelišky, o.p.s. Veliš 40 Mgr. Hana Kubová V oblasti Jičínska můžeme nabídnout účast na vzdělávání, ve školní družině i na zájmových kroužcích pro děti.  
Královéhradecký kraj ZŠ Mozaika, o.p.s. Rychnov nad Kněžnou U Stadionu 1166, 516 01 Rychnov nad Kněžnou Kamila Zemanová můžeme poskytnou bezplatné vzdělávání dětí školou povinných, podpora výuky čj pro děti i dospělé  
Liberecký kraj Svobodná základní škola, o.p.s., Jablonec nad Nisou U Přehrady 3196/4, 46602 Jablonec nad Nisou Jana Sacherová, 602362983 3x týdně odpolední kurz českého jazyka pro dospělé a současný sportovní/edukační program pro děti (předškolní - 15 let)  
Moravskoslezký kraj PLANETA - Montessori základní škola s.r.o. Nad Rybníkem 3019, Frýdek-Místek 738 01 - provozovna Michal Frainšic Dle aktuální potřeby se pokusíme vyjít vstříc  
Moravskoslezký kraj Střední odborné učiliště Dakol,s.r.o Petrovice u Karviné č.570 PSČ:735 71 Kolder Vladimír nabídka ubytování v hotelu Dakol, edukační činnost, propůjčení prostor pro pohybové a vzdělávací aktivity, doprava vlastními autobusy a minibusy i od hranic ze Slovenska, nebo Polska
Moravskoslezký kraj Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o. Tajovského 1661/2d, 73601 Havířov-Podlesí PaedDr. Jaroslava Čelechovská propůjčení školních prostor - učeben, edukační činnost, ubytování nevlastníme  
Moravskoslezský kraj MŠ novojičínská Beruška, s.r.o. Husova 1, Nový Jičín H.Skočková naše malá prostorová kapacita nám moc pomoci neumožňuje, ale odpolední činnosti pro děti by byly možné. Naše město bude zřizovat speciální třídu pro děti oci neumožňuje e  
Moravskoslezský kraj Mateřská škola Zdraví s.r.o. Na Nivách 311/33, Ostrava 30 Kamila Rozehnalová Edukační činnost pro PV v základní ruštině, výlety s dětmi naší MŠ, příměstské tábory pro předškolní děti v létě, program pro maminky s batolaty, pobyt na zahradě. Ubytování není možné. Zdarma strava v době pobytu dítěte v MŠ, péče sociálního pedagoga, pastorace pro rodiny, praktická pomoc jakéhokoli druhu (provedení po okolí, důležité kontakty, potřebné léky bez předpisu atp.).
Moravskoslezský kraj Střední odborná škola Třineckých železáren Lánská 132, Kanada, 739 61 Třinec Mgr. Aleš Adamus, 736 241 322 Ubytování, volná kapacita na Domově mládeže ve spolupráci s TŽ, a.s. Skladovací prostor v hale, spolupráce Charita Třinec
Moravskoslezský kraj GOODWILL - vyšší odborná škola, s.r.o. Bruzovská 2589, 738 01 Frýdek-Místek RNDr. Kamila Slováková, Ph.D. Propůjčení školní třídy v odpoledních hodinách (cca 15 - 17 hod) pro účely vzdělávání.  
Moravskoslezský kraj Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o. Na Tobolce 389, 506 01 Jičín Renata Motyčková využití volné učebny, můžeme organizovat základní kurz češtiny a seznámení s regionem v ukrajinském jazyce (rodilí mluvčí), pro děti je možné organizovat na našem dětském dopravním hřišti různé činnosti včetně výuky dopravní výchovy (kola, helmy jsou k dispozici)  
Moravskoslezský kraj Soukromá základní škola speciální pro žáky s více vadami, Ostrava, s.r.o. Železárenská 880/5 Ostrava-Mariánské Hory PSČ 709 00 Dagmar Mazáková Ubytovat max. 3 až 4 osoby. Uvolnili bychom malou tělocvičnu. Dále zakoupení výukových potřeb (pastelky, sešity....). Jeden kolega nabízí svůj menší byt, ale pouze do května. Možná to sem nepatří, ale informuji i o této možnosti.  
Moravskoslezský kraj PrimMat-Soukromá střední škola podnikatelská, s. r. o. Československé armády 482, 73801 Frýdek - Místek Andrea Fajkusová odpolední prostor budovy k mimoškolní aktivitě - kroužky poskytnutí základních hygienických potřeb
Moravskoslezský kraj EDUCA - Střední odborná škola, s.r.o. B. Martinů 1994, 741 01 Nový Jičín Mgr. Aleš Medek propůjčení školních prostor edukační činnost jen v ruštině
Olomoucký kraj ScioŠkoly Olomouc Jon Šotola Jsme schopni zajistit vzdělávání, ubytování, prostory i nabídnout práci.  
Olomoucký kraj ZŠ a MŠ Sluníčko s.r.o. Loučská 237/1 Pospíšilová Věra zajištění docházky do MŠ,ZŠ, už jsme poskytli dopravu od hranic Sluníčkobusem,  
Olomoucký kraj ZUŠ PAMFILIA Lázeňská 238 Petra Akritidu Můžeme přijmout žáka pro studijní zaměření Hra na housle (možná i hry na zobcovou flétnu/trubku/lesní roh) Můžeme zaměstnat učitele/ku na klavírní korepetice a výuku hry na klavír (do budoucna i další učitelku hry na housle)
Olomoucký kraj Moravská střední škola s.r.o. Pasteurova 935/8a, 779 00 Olomouc Lenka Žižlavská edukační činnost  
Olomoucký kraj ART ECON - Střední škola, s.r.o. Husovo nám. 2061/91, 796 01 Prostějov Ing. Renata Kubová Nabízíme edukační činnost. Možnost zařazení do výuky pro žáky, kteří by dokázali zvládnout výuku v češtině.
Olomoucký kraj ART ECON – Vyšší odborná škola, s.r.o. Husovo nám. 2061/91, 796 01 Prostějov Ing. Renata Kubová Nabízíme edukační činnost, pro studenty schopné studovat v češtině, je možné zařadit je do studia multimediální tvorby v propagaci.
Pardubický kraj Střední škola řemesel a služeb Pardubice Ke Kobelnici 110, Pardubice 533 01 Ing. Milan Randák edukační činnost v učebních oborech zedník, tesař, elektrikář silnoproud  
Plzeňský kraj Soukromá ZŠ a MŠ Adélka, o. p. s. Mašovice 5, pošta Horšovský Týn, 346 01 Vladislav Halík propůjčení prostor na nezbytně nutnou dobu, aby nedošlo k omezení vlastní výuky, začlenění ukrajinských dětí do dění ve škole, sociální začlenění matek i dětí - mimovýukové aktivity (odpoledne, večer, víkendy) Jsme malá škola na vesnici bez služeb, ale máme se rádi a můžeme do té naší lásky zahrnout i další jedince. Tzn. sociální začlenění. Pokud by bylo někde v dosahu 15 km od nás poskytnuto ubytování, lze se domluvit na dovozu dětí + matek k nám do školy.
Praha Trojské gymnázium s.r.o. Trojská 211/110, Praha 7 Nikol Vosmíková, zástupkyně ředitele Edukační činnost, taky pro české učitele - jak pracovat se žáky s OMJ, sbírka potřebného materiálu, ubytování Tlumočení, dvojjazyčný asistent pedagoga
Praha ZUŠ PRO ARTE VIVA, s.r.o. Vzdušná 564/8,Praha 4 Mgr.Ivana Šormová Pomůžeme v zapojení ukrajinských dětí do zákl. uměl. vzdělávání - podle zájmu ukrajinských dětí  
Praha The English College in Prague - Anglické gymnázium, o.p.s. Praha 9 - Vysočany, Sokolovská 320, PSČ 19000 Aneta Choutková 10 míst - 2 místa v každém ročníku na šestiletém gymnáziu. Úroveň angličtiny minimálně B1.  
Praha Základní škola Vela s.r.o. Poděbradská 489/116, Praha 9, 19800 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) Přes Městskou část P14 jsme nabídli místa ve škole, hlídání dětí, zapůjčení prostor. Uspořádání letních příměstských táborů
Praha Německá škola v Praze s.r.o. Schwarzenberská 1/700, 158 00 Praha 5 Jitka Špetová ubytování v rodinách, výuka dětí  
Praha Základní škola a gymnázium Square s.r.o. Svatoslavova 333/6, 140 00 Praha - Nusle Tomáš Archmann edukační činnost - můžeme bezplatně poskytnout volná místa v některých třídách  
Praha Dětské integrační centrum a mateřská škola Hurbanova 1285 , Praha 4 Sevila Kačenová edukační činnost, služby SPC - psychologické, spec.pedagogické máme zkušenosti s inkluzí dětí z Ukrajiny
Praha Victoria School s.r.o. Oplanská 2339, Praha 9 - Újezd nad Lesy, 190 16 Jana Černá, Martina Štekláčová zapojení žáků do výuky (max. 2 do každé třídy), poskytnutí prostor pro víkendovou nebo odpolední výuku, zapojení dětí do odpolední družiny, zajištění odpoledních aktivit pro děti, zajištění odpoledních aktivit pro matky (jóga, cvičení, tanec,..)  
Praha Obchodní akademie, škola 2000, s.r.o. Ječná 30/517, 120 00 Praha 2 Ing. Marie Markvartová ubytovací prostory nemáme a jsme v nájmu SPŠEŠE  
Praha Mateřská škola Semínko, o.p.s. Kubatova 1/32, Praha 10 102 00 Magdaléna Kapuciánová Nabízíme, pokud by byl zájem, že bychom jeden den v týdnu - ve středu dělali dopoledne setkání UK dětí předškolního věku s maminkami. Maminky čaj, káva ve sborovně, děti si pohrají, potom by si hrály na zahradě školky, případně v areálu Toulcova dvora.  
Praha Anglo - německá obchodní akademie Bělohorská 171, Praha 6, 169 00 Mgr. Vladan Karas výuka češtiny pro děti i dospělé  
Praha Mateřská škola Bambíno s.r.o. České družiny 1671/9, Praha 6 Zuzana Znamenáčková Možnost přijetí dětí do jeslí a školky  
Praha Střední odborná škola uměleckořemeslná s.r.o. Podkovářská 797/4, Praha 9, 190 00 Mgr. Radek Coufal Budova na ubytování bohužel nedostačuje (max. tělocvična) Možnost přijetí na SŠ, edukace (podle možností)
Praha Scholastika – vyšší odborná škola vizuální komunikace, s. r. o. Římská 12, Praha 2, 120 00 MgA. Evžen Šimera, Ph. D. Středně i dlouhodobá možnost zapůjčení studijního vybavení, odborná pomoc školního psychologa.  
Praha Mateřská škola a základní škola Beehive s.r.o. Na Šafránce 9, Praha 10 Martina Přenosilová nabízíme češtinu pro cizince v odpoledních hodinách, volná místa na kroužky a družinu práce pro pracovníky ve školství, asistenti do tříd
Praha Taneční centrum Praha - konzervatoř, z. ú. Údolní 212/21, 147 00, Praha 4 - Braník Jan Schneider - ředitel školy Zatím cca 7 míst ve školní internátu + stravování, edukační činnost 4 školní mikrobusy (4 x 9)
Praha ART ECON – Střední škola a vyšší odborná škola Praha, s.r.o. Nad Rokoskou 111/7, 182 00 Praha 8-Libeň Mgr. Petr Procházka  Nabízíme edukační činnost - máme cca. 10 volných míst v 1 - 3. ročníku obchodní akademie. Můžeme nabídnout bezplatně prostory školy v odpoledních hodinách pro kroužky a další aktivity.
Středočeský kraj Naše základní škola, z. ú. Pode Zděmi 402, Liteň, 267 05 Ing. Jana Havlíčková Nabídka bezúplatného vzdělávání v NŠ. Dle dohody s Městysí Liteň příp. možnost sezónního ubytování v bezprostřední blízkosti školy. Jakkoliv budeme schopni a bude třeba.
Středočeský kraj ZŠ Otevřeno Miroslava Soumara 2, Benátky nad Jizerou I, 294 71 Benátky nad Jizerou Jindřich Monček edukační činnost, volnočasová činnost  
Středočeský kraj Pedagogicko-psychologická poradna Step s.r.o. Kladno, Floriánská 421 Mgr. Simona Pekárková, Ph.D., ředitelka edukační činnost jako volnočasová aktivita, zájmová činnost - již navázána spolupráce s místní pobočkou Člověk v tísni, aby pomoc byla cílená a adekvátní aktuální situaci V případě potřeby podpora při zařazování dětí do škol - podpora učitelů, zjišťování vzdělávacích potřeb dětí (zařazení do adekvátního ročníku)
Středočeský kraj Soukromá mateřská škola, základní škola a střední škola Slunce, o.p.s. Hornická 410, 27303 Stochov Jakub Dvořák Jsme připraveni přímo do našich škol přijmout několik dětí se speciálními vzdělávacími potřebami (zejm. kombinované postižení, mentální postižení příp. jiné zdravotní postižení) a poskytnout jim speciálně pedagogickou a psychologickou péči a také podporu jejich rodinám. Další podpora (i komplexní) dětem a dospělým se zdravotním postižením a jejich rodinám ve spolupráci se spřátelenými organizacemi (poskytovatel sociálních služeb) - pomoc s ubytováním, sociálně-právní a psychologická pomoc, zaměstnání apod.
Ústecký  kraj Soukromá podřipská SOŠ a SOU o.p.s. nám. Jana z Dražic 169, 413 01 Roudnice nad Labem Richard Červený Možnost studia zdarma v učebních i maturitních oborech, prostory školy zdarma k odpoledním a večerním aktivitám (doučování, kroužky).  
Ústecký kraj Soukromá MŠ Dětský koutek, s.r.o. Odboje 2269, Litoměřice Marcela Jarkovská Můžeme nabídnout pomoc v edukační činnosti, případně umístění dětí do MŠ bez poplatku za školné.  
Ústecký kraj Soukromá základní škola OPTIMA s.r.o. Vítězslava Nezvala 2467/25 , Most 434 01 Mgr. Lenka Kašová pomoc s edukační činností  
Ústecký kraj ZŠ Pastelka o.p.s. Jiříkovská 962/49, 408 01 Rumburk Mgr. Soňa Pokorná Možnost účasti dětí v různých zájmových činnostech v rámci školní družiny.  
Zlínský kraj Střední škola pedagogická a sociální Zlín, s. r. o. Česká 4787, 760 05 Zlín Mgr. Alena Kulíšková Škola je umístěna v prostorách Magistrátu města Zlína, součástí je i kryt, který bude využíván v případě ohrožení složkami integrovaného záchranného sboru Zlín.  
Tento web používá soubory cookie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.